LONG LAKE LAP 2019 RESULTS                                 JENSEN HANDICAP 2019 RESULTS

SUP 2 miles

FINAL TIME

(first lap)

(second lap)

Sandy Smith

34:58:00

SUP – 4 miles

Mark Werley

43:27:00

Dan Smith

45:28:00

SUP 8 miles

Santiago Morgan

1:25:36

41:53:00

David Andrews

1:54:45

55:45:00

Prone 4 miles

Stefan Ronchetti

46:52:00

Racing Kayak

8 miles

Chris Norton

1:13:39

37:12:00

Racing Kayak 12 miles

Mike Brumbaugh

1:33:28

31:21:00

1:03:10

Brett Arenz

1:34:15

31:21:00

1:03:10

Steve Chido

1:37:08

32:40:00

1:40:17

C1 4 miles

Anne Manns

41:06:00

Canoe Youth C2 4 miles

Elizabeth Vanloon & Siri Stolen

47:07:00

Adaptive C2 Stock

Cheryl DuBois & Lenore Healy Schultz

48:54:00

C2 Stock 4 miles

Andrea and Belle

1:03:30

C2 Stock 8 miles

Doug Berg and Ed Arenz

1:14:17

37:10:00

Mickey Scott and Jered Clausen

1:16:50

38:44:00

Pat Reeves and Jack Leonard

1:38:51

47:49:00

C2 Racing Men

Craig Stolen and Ryan Peterson

1:33:58

31:20:00

1:03:10

Jose Matute and Matthew Broderson

1:43:17

34:11:00

1:08:42

Larry Peterson and Dan Luoma

1:43:24

34:17:00

1:08:47

C2 Racing Mixed

Lilly Brick and Joe Manns

1:35:01

31:56:00

1:03:40

Fred Kueffer and Kira Stolen

1:35:45

31:54:00

1:04:00

Maria Schilling and Greg Zophy

1:37:35

32:47:00

1:05:22

Emily and Chris Broderson

1:38:54

33:21:00

1:06:17

Io Harberts and Joe Dunasky

1:43:18

34:36:00

1:09:11

 

Rick Lorenzen & Spencer Mayasich

36:11:00

Emily Broderson & Yuri Balan

36:54:00

Joe Matute & Mary Bauer

37:48:00

Lilly Brick & Matthew Broderson

37:52:00

Steve Peterson & Evy Gilbertson

38:11:00

Io Harberts & Katie Schaaf

39:01:00

Maria Schilling & Gina Osteriech

28:27:00

Andrew Gilbertson, Allie Rykken & Jake Gilbertson

39:11:00

Emily & Greta Gilbertson

39:11:00

Jeff DuBois & Mickey Scott

39:23:00

Chris Broderson & Andrew Wilson

39:24:00

Devin Arenz & McEwan Rodefield

40:02:00

Alex Brick & Cory Rubink

40:42:00

Greg Zophy & Adrian Houston

47:29:00

Pin It on Pinterest